Na głównych uroczystościach 11 grudnia gościł wikariusz generalny diecezji ks. dr Marek Studenski. Zauważył, że to sanktuarium ma za zadanie przywrócić prawdziwy kult św. Mikołaja – pokazać, że jest on potężnym świętym i cudotwórcą, znakiem Boga wobec świata. – W tym świecie szatan uderza w świętość, właściwie nie ma autorytetów. Święty to człowiek, który pokazuje w sposób namacalny, jak działa Bóg, i wnosi światło w trudny czas – mówił do wiernych. Diecezjalna zelator Apostolstwa Dobrej Śmierci Lidia Wajdzik przekazała mu statuetkę św. Mikołaja przyznaną przez ADŚ m.in. w podziękowaniu za owocną współpracę. Ks. Studenski poinformował, że będzie ona peregrynowała wśród chorych kapłanów. Na Sumie były obecne poczty sztandarowe i śpiewała schola.
Odpust poprzedziła nowenna ku czci św. Mikołaja. Sanktuarium przez cały tydzień odwiedzali pielgrzymi. – Jeżeli żyję dobrą nowiną, to tę dobrą nowinę mam w sercu. Jeżeli karmię się katastrofami, tragediami, to mam katastroficzne spojrzenie na życie. Ważne, by umieć coś dobrego powiedzieć drugiemu i o drugim – mówił kustosz ks. Sebastian Rucki 6 grudnia do pielgrzymów.
Młodzież rozprowadzała mikołajowe pierniki i słodkości z wizerunkiem patrona. 18 grudnia Oaza Dzieci Bożych wystawiła przedstawienie „Wędrówka figury św. Mikołaja”.
Sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim, jak co roku w grudniu, jest licznie odwiedzane przez pielgrzymujących pątników. Wierni przybywają tu modlić się we własnych intencjach, a główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę, 8 grudnia.
Kustosz sanktuarium ks. Sebastian Rucki poinformował, że w tym roku z okazji święta patrona dzieci i ubogich Pierściec odwiedzają w ciągu tygodnia pielgrzymi z licznych okolicznych parafii. Od 27 listopada br. trwa nowenna do św. Mikołaja. Niedzielnej sumie odpustowej przewodniczyć będzie ks. Tomasz Związek - duszpasterz Domu Księży Emerytów oraz księży chorych i starszych w diecezji bielsko-żywieckiej.
Po raz pierwszy rozprowadzono więcej egzemplarzy Biblii w wersji cyfrowej niż w wersji drukowanej
Po raz pierwszy w historii rozprowadzono na całym świecie więcej cyfrowych egzemplarzy Pisma Świętego niż drukowanych. Egzemplarzy drukowanych było 22,5 mln, a 25,9 mln egzemplarzy cyfrowych - poinformowało 1 sierpnia niemieckie Towarzystwo Biblijne w Stuttgarcie, powołując się na dane Zjednoczonych Towarzystw Biblijnych. W 2023 r. liczba egzemplarzy drukowanych wyniosła 24,2 mln.
Ponadto w 2024 r. liczba odsłon rozdziałów w aplikacjach Biblii wyniosła około 28,3 mld, które to dane uwzględniono w statystykach po raz pierwszy. Oprócz odsłon rozdziałów w najważniejszych międzynarodowych aplikacjach biblijnych, Światowe Towarzystwo odnotowało w swojej rocznej statystyce około 1,3 miliarda odsłon audiobooków. Wśród nich znalazły się aplikacje od takich dostawców jak YouVersion, BibleBooster i Faith Comes by Hearing
Ks. Zbigniew Kras - kapelan prezydenta Andrzeja Dudy
Od zaprzysiężenia Lecha Wałęsy wszyscy prezydenci mieli kapelanów. Szczegółowy zakres obowiązków każdego z nich ustalał prezydent. Wspólnym mianownikiem było wspieranie duchowe głowy państwa i sprawowanie sakramentów w prezydenckiej kaplicy.
W sobotę prezydent elekt Karol Nawrocki poinformował, że funkcję jego kapelana będzie pełnił ks. Jarosław Wąsowicz – salezjanin, historyk i organizator Ogólnopolskiej Patriotycznej Pielgrzymki Kibiców na Jasną Górę.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.