Reklama

"Niedziela" z dobrą energią

Patronem cyklu jest

Poszukują talentów

Młodym Polakom nie brakuje zdolności, rozwój dzieci i młodzieży wspiera Enea Akademia Talentów.

Niedziela Ogólnopolska 50/2022, str. 42-43

[ TEMATY ]

Enea

Biuro Prasowe Grupy Enea

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nie od dziś wiadomo, że do szlifowania talentów poza zapałem potrzebne są również środki finansowe. W zdobyciu tego ostatniego elementu recepty na sukces pomocny jest program stypendialny Enea Akademia Talentów. Na najzdolniejszych uczniów czeka czterdzieści osiem stypendiów po 3 tys. zł, a dla instytucji wspierających rozwój młodzieży – dwadzieścia grantów po 10 tys. zł. Być może w gronie tegorocznych laureatów znajdzie się druga Maria Skłodowska-Curie, następca Roberta Lewandowskiego, a może pianista, który dorówna sławie Fryderykowi Chopinowi – warto więc przyjrzeć się bliżej tej inicjatywie, która zmienia oblicze polskiej nauki, kultury i sportu.

Pomysły na wysokim poziomie

– Enea Akademia Talentów to niepowtarzalna okazja do pokazania swoich zdolności i osiągnięć ludziom, którzy chcą je dostrzec, docenić i pomóc w ich rozwoju – stwierdziła Paulina Suchecka, stypendystka II edycji tego programu stypendialnego. Akademia jest autorską inicjatywą Enei i Fundacji Enea. Program skierowany jest do uczniów, szkół i innych instytucji wspierających rozwój młodych ludzi. W trzech poprzednich edycjach programu stypendia przyznano sześćdziesięciu utalentowanym uczniom. Wśród nich znaleźli się m.in. młodzi ludzie uprawiający lekkoatletykę i sporty walki, pasjonaci historii i matematyki, konstruktorzy oraz programiści, muzycy, miłośnicy tańca, rysunku, a także fotografii. Granty zdobyło dwadzieścia siedem szkół i organizacji; dzięki tym środkom ich uczniowie i podopieczni brali udział w dodatkowych zajęciach sportowych, teatralnych i tanecznych oraz realizowali projekty z dziedziny robotyki czy też fizyki. Każda kolejna odsłona Enei Akademii Talentów cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem, o czym świadczyła zarówno liczba napływających zgłoszeń, jak i internautów oddających swoje głosy na najciekawsze projekty. – Cieszymy się, że praca włożona w przygotowanie projektu i zadanie konkursowe zaowocowały zajęciem premiowanego miejsca w finale konkursu. Tym bardziej że jesteśmy przekonani, iż jego realizacja przyniesie naszym uczniom dużo radości (...). Dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali, głosowali, a także Enei za pomysł wspierania tego i podobnych projektów – powiedziała Joanna Dłuska, koordynatorka projektu ze Szkoły Podstawowej nr 53 w Bydgoszczy, do której uczęszczają uczniowie niewidomi i słabo widzący, laureat I edycji programu. Dzięki środkom pozyskanym z programu stypendialnego finaliści poszczególnych edycji konkursu mogli spełnić swoje marzenia, a organizacje mogłyby pomóc swoim podopiecznym w realizacji ich pasji.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Szansa na rozwój talentów

– Sukces poprzednich edycji pokazał, jak ważne jest wspieranie obszaru edukacji i rozwoju szkół oraz organizacji. Tegoroczna odsłona programu to kolejne szanse na pozyskanie środków na wysokiej jakości edukację młodych ludzi. Granty w kategoriach: nauka, sztuka, sport, ekologia mogą trafić do szkół, organizacji, domów dziecka, klubów sportowych i innych placówek, które stawiają sobie za cel rozwój młodzieży – komentuje Artur Murawski, dyrektor Departamentu Sponsoringu, Promocji i Zarządzania Marką w Enei. Tegoroczna – IV edycja Akademii Talentów wystartowała 14 listopada. Konkurs stypendialny został podzielony na trzy etapy. W pierwszym – zainteresowani mogą rejestrować chęć udziału w rywalizacji o pulę nagród, która łącznie przekroczy 300 tys. zł. Rejestracja jest możliwa do 11 grudnia. Do drugiego etapu jury wybierze maksymalnie sześćdziesiąt cztery najlepsze zgłoszenia w każdej z czterech kategorii. Przed finalistami zostanie postawione jeszcze jedno zadanie konkursowe – zostaną poproszeni o przygotowanie krótkiego filmiku o swojej pasji, w którym opowiedzą o tym, dlaczego właśnie im należy się stypendium. W trzecim etapie laureaci zostaną wyłonieni przez jury oraz internautów w drodze głosowania na stronie konkursowej. Internauci będą mogli oddać głos na najciekawsze zgłoszenia w dniach od 20 do 29 stycznia 2023 r. Aby nie przegapić najnowszych informacji na temat konkursu, warto śledzić stronę internetową: akademiatalentow.enea.pl .

Reklama

Impuls dla lokalnych społeczności

Enea Akademia Talentów przekłada się na praktyczne korzyści – nie tylko dla nagrodzonych, ale także dla lokalnych społeczności, w których żyją finaliści. Joanna Mularczyk, kierownik Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei zauważa: – Udział w naszym programie nie tylko daje organizacjom wsparcie finansowe, ale przede wszystkim wpływa na ich rozwój oraz motywację do nowych działań. W poprzednich edycjach podjęły się one organizacji turniejów, warsztatów malarskich wspierających osoby z wadami słuchu i mowy czy też stworzenia mobilnych stanowisk do warsztatów z programowania i tworzenia elektroniki użytkowej. Do konkursu można zgłosić zarówno nowe projekty, jak i te, które organizacja realizuje od lat. Cel jest jeden – wsparcie edukacji i zachęcanie dzieciaków do odkrywania nowych pasji i zainteresowań.

Wśród odpowiedzialnych społecznie pomysłów zgłoszonych przez szkoły i organizacje znalazły się m.in. koncepcja wykorzystania pszczół do wykrywania zapachów i zmian nowotworowych przez oddech osób chorych, projekt warsztatów teatralnych oraz dziennikarskich, a także działania popularyzujące wiedzę przyrodniczą i ekologiczną. Każde z tych przedsięwzięć jest niczym ziarno zasiane w społeczeństwie, które może poprawić jakość życia wielu osobom żyjącym w lokalnych społecznościach, jak np. w Międzyrzeczu, gdzie dzięki grantom pozyskanym z Enei Akademii Talentów dzieci mogły badać jakość wody w pobliskich rozlewiskach. Enea Akademia Talentów jest inwestycją w przyszłe pokolenia, w naszą przyszłość, która przez wsparcie pasji młodych ludzi zaowocuje nowymi sportowcami, naukowcami i twórcami sztuki. – Największą wartością projektów jest to, że stworzyły one przestrzeń zaangażowania dla młodzieży z naszej szkoły. Młodzi ludzie brali udział zarówno w tworzeniu koncepcji projektów, jak i w ich realizacji. Środki pozyskane w ramach Enei Akademii Talentów pozwoliły na zrealizowanie pomysłów na bardzo wysokim poziomie. Młodzież, biorąc odpowiedzialność za przedsięwzięcia, czerpała z nich bardzo dużo radości i satysfakcji. Polecamy innym szkołom włączenie się w program Enea Akademia Talentów – zachęca Jakub Kozikowski, wicedyrektor Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury, laureat II edycji programu. Enea Akademia Talentów jest niewątpliwie realnym wsparciem dla rozwoju młodych talentów, a tym samym sprzyja budowaniu potencjału społecznego na przyszłość.

Cykl „Niedziela z dobrą energią” powstał we współpracy z Enea

Red.

2022-12-07 08:45

Ocena: +5 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pewni przyszłości

Niedziela sandomierska 2/2022, str. VI

[ TEMATY ]

tenis stołowy

Enea

Justyna Kosowicz

Przedstawiciele tarnobrzeskiego KTS wraz ze sponsorami

Przedstawiciele tarnobrzeskiego KTS wraz ze sponsorami

Również w tym sezonie Grupa Enea będzie wspierać Mistrzów Polski w tenisie stołowym.

Kolejny rok z rzędu KTS Siarkopol Tarnobrzeg może być spokojny o swoją finansową przyszłość. Na mocy umowy podpisanej przez Eneę Elektrownię Połaniec, firma pozostaje sponsorem tytularnym klubu w 2022 r. – Cieszymy się, że wspierany przez Eneę klub tenisa stołowego odnosi sukcesy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rozwój klubu i jego zawodniczek, w połączeniu z profesjonalnym programem szkoleniowym młodych talentów jest dla Enei, firmy odpowiedzialnej społecznie, bardzo ważny. Liczymy na kolejne sukcesy naszych mistrzyń – powiedział Paweł Szczeszek, prezes Enei.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa za Ojczyznę (Ks. Piotra Skargi)

2024-02-26 10:06

[ TEMATY ]

modlitwa

ojczyzna

ks. Piotr Skarga

Archiwum Arcybractwa Miłosierdzia

Ks. Piotr Skarga – obraz z sali portretowej Arcybractwa Miłosierdzia

Ks. Piotr Skarga – obraz z sali
portretowej Arcybractwa
Miłosierdzia

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.
Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Nowy Plac Wolności

2024-03-05 06:30

[ TEMATY ]

Łódź

Piotr Drzewiecki

Łodzianie uroczyście odebrali odnowiony Plac Wolności stanowiący symbol miasta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję