Reklama

Niedziela Legnicka

Pod okiem hejnickiej Pani

Stało się to już tradycją, że Rada Parafialna z Olszyny jedno z posiedzeń łączy z pielgrzymowaniem do wybranego sanktuarium.

Niedziela legnicka 27/2022, str. VII

[ TEMATY ]

sanktuarium

pielgrzymowanie

Archiwum parafii

W sanktuarium w Hejnicach

W sanktuarium w Hejnicach

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Najpierw był wyjazd do sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Legnicy oraz do Legnickiego Pola. Następnie modliliśmy się w sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie. W tym roku 18 czerwca wybraliśmy się do sanktuarium Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Republice Czeskiej, położonego w górach izerskich, niedaleko Liberca.

Pobyt w Hejnicach rozpoczęliśmy od nawiedzenia świątyni. Miłym akcentem było przywitanie nas przez miejscowego proboszcza ks. Pavla Andrša. Wyraził radość, że olszyńska Rada Parafialna swoją pielgrzymkę i dzień skupienia odbywa w tym miejscu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Najważniejszym punktem była Eucharystia. Podczas homilii w centrum rozważania znalazły się słowa z Ewangelii: „Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane” (Mt 6). Uczyliśmy się na nowo zaufania Pana Bogu, a szczególnym wzorem stała się dla nas Najświętsza Maryja Panna i św. Józef, nasz patron. Po Eucharystii i zwiedzeniu bazyliki udaliśmy się na górę widokową, by podziwiać wspaniałe krajobrazy. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w lesie, by wspólnie odśpiewać Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Ostatnim punktem była biesiada, którą zorganizowała nam hejnicka parafia. To był czas wspólnych, budujących rozmów i zacieśnienia naszej wspólnoty. Podjęliśmy jedną ważną uchwałę: w przyszłym roku wybieramy się do klasztoru cysterek St. Marienthal w Niemczech, położonego nieopodal Zittau.

Składamy podziękowania ks. Arturowi Ściana, proboszczowi z Frydlantu za pomoc w organizacji tego wydarzenia.

2022-06-29 06:16

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Góra pełna milczenia

Cisza, zieleń i oszałamiające widoki - tak najkrócej opisałabym atrakcje turystyczne Świętej Góry w Králíkach. I jeszcze coś... Duży, barokowy kompleks klasztorny, z cudownym wizerunkiem Matki Bożej.

Sanktuarium leży w Czechach, zaledwie 6 km od przejścia granicznego w Boboszowie. Widać je z daleka: jasne masywne budynki górują nad okolicą. Można do niego dojechać okrążającą wzgórze jezdnią lub dojść prowadzącą z miasteczka obsadzoną drzewami aleją.
CZYTAJ DALEJ

Tak Bóg umiłował

2026-05-26 11:28

Niedziela Ogólnopolska 22/2026, str. 20

[ TEMATY ]

homilia

Adobe Stock

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Próbując zgłębić tę wielką tajemnicę wiary, zauważmy najpierw, że tylko sam Bóg, objawiając się, pozwala nam się poznać jako Ojciec, Syn i Duch Święty. Kościół zaś naucza nas, że Trzy Osoby Boskie nie dzielą między siebie jednej Boskości, ale każda z nich jest całym Bogiem. Posiadają tę samą naturę, substancję i istotę. Osoby Boskie różnią się jednak relacjami pochodzenia. Ojciec jest Tym, który rodzi Syna; Syn – Tym, który jest rodzony przez Ojca; Duch Święty – Tym, który od Ojca i Syna pochodzi (por. Katechizm Kościoła Katolickiego, n. 253-255, 261).
CZYTAJ DALEJ

Majówka w ogrodach „Quo vadis”

2026-05-31 21:05

Ks. Wojciech Kania/Niedziela

Maj to w polskiej tradycji szczególny czas modlitwy ku czci Matki Bożej. Tak było również w Sandomierzu, gdzie na zakończenie nabożeństw majowych wierni zgromadzili się w ogrodach Diecezjalnego Centrum Formacyjnego „Quo vadis”.

Przez lata ostatnia majówka odbywała się na pokładzie statku płynącego po Wiśle. Tym razem organizatorzy musieli zmienić miejsce spotkania z racji na niski stan Wisły, zaledwie 86 cm, jednak nie wpłynęło to na jego wyjątkowy charakter. Rozbrzmiały słowa Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych, a zgromadzeni wspólnie dziękowali za miesiąc poświęcony Matce Bożej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję