Reklama

Niedziela Legnicka

Chwalić Boga śpiewając

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach z wielkanocnym koncertem uwielbienia wystąpił zespół Exodus 15.

Niedziela legnicka 19/2022, str. VI

[ TEMATY ]

muzyka chrześcijańska

Archiwum parafii

Śpiew i muzyka – to także radość spotkania

Śpiew i muzyka – to także radość spotkania

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chcieliśmy w ten sposób zakończyć oktawę Zmartwychwstania Pańskiego i uczcić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chcemy też podziękować, uwielbiając Boga, za wszystkie łaski, jakimi obdarzył naszą parafię, ale też, w tym trudnym momencie dziejowym chcemy przypomnieć, że trzeba mieć ufność w Panu Bogu – powiedział proboszcz ks. Tomasz Kwiecień.

Trudne czasy

To muzyczne spotkanie w małej parafii było także wyrazem podziękowania dla wszystkich, którzy identyfikują się z parafią i troszczą się o nią. Jak podkreśla ks. Tomasz, za nami trudny czas pandemii. Ograniczenia, które obowiązywały, odbiły się także na stronie ekonomicznej parafii. Jednak, mimo trudności, udało się wiele dokonać. To dzięki zaangażowaniu i ofiarności wiernych udało się m.in. podjąć częściowej wymiany dachu na kościele parafialnym. – Ten koncert jest także okazją do integracji naszego środowiska i zachęcenia wiernych do powrotu do kościoła – zaznacza

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

ks. proboszcz.

Nowa tradycja

– To, co właśnie wyróżnia ten zespół spośród innych to fakt, że swoim śpiewem modli się, wielbi Boga, dlatego chcemy to zrobić razem z nimi. Chcemy pokazać, że Boga można wielbić na wiele sposobów. Chcemy też zwrócić uwagę ludzi na prawdę o tym, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, o czym współczesny świat, człowiek, często zapomina – podkreśla ks. Tomasz.

Reklama

Koncerty muzyczne i inne wydarzenia to elementy rodzącej się powoli tradycji. – Nasze najważniejsze święta będziemy chcieli uczcić koncertem. Na początku tego roku odbył się już koncert kolęd z udziałem artystów wrocławskich. Planujemy kolejne wydarzenia związane z naszym odpustem parafialnym, ale szczegółów na razie nie będziemy zdradzać – informuje ks. Tomasz.

Z pomocą parafian

Warto też podkreślić, że dobrym duchem tego wydarzenia był przewodniczący Rady Parafialnej Andrzej Kupczyk, miejscowy przedsiębiorca, zaangażowany w działania charytatywne. – Działania duszpasterskie mogą się dokonywać na różne sposoby. Jednym z nich jest z pewnością muzyka. Dlatego planujemy kolejne wydarzenia – dodaje.

Kilka słów o zespole

Na zakończenie koncertu słuchacze mogli nabyć płyty zespołu, a tych zostało wydanych już kilka. Był też czas na rozmowy i integrację.

Exodus 15 to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Jest on częścią Fundacji Proem – chrześcijańskiej misji, działającej w Polsce od ponad 25 lat, której celem jest dotarcie z ewangelią do każdego człowieka. Zespół gra inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin.

2022-05-02 11:15

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Doświadczam piękna Boga

Niedziela warszawska 25/2023, str. I

[ TEMATY ]

muzyka chrześcijańska

Archiwum rodzinne

Hubert Kowalski

Hubert Kowalski

O wielbieniu Boga muzyką, rozumieniu Kościoła i radości płynącej z wiary z Hubertem Kowalskim rozmawia Łukasz Krzysztofka.

Łukasz Krzysztofka: Jest Pan jednym z prowadzących w parafii św. Jakuba na Ochocie muzykolekcje. Czemu zawdzięczają one swoją nazwę? Hubert Kowalski: Refleksji, związanej z uczestniczeniem w warsztatach muzycznych w szczególności poświęconych muzyce liturgicznej. Akcenty były tam kładzione nie tylko na aspekt muzyczny, ale także duchowy. Po nich ukuliśmy pojęcie muzykolekcji, czyli pewnego rodzaju połączenia muzyki i zaangażowania jej w formę rekolekcji. Wiele postronnych osób po tego typu warsztatach przychodziło do mnie i mówiło, że nie spodziewało się takiego połączenia, bo myśleli, że to stricte warsztaty muzyczne, a przeżyli w zasadzie rekolekcje.
CZYTAJ DALEJ

Muzułmanie, którzy spotkali Chrystusa: odejście oznacza zdradę, pociąga za sobą poważne konsekwencje rodzinne i społeczne

2026-05-11 21:06

[ TEMATY ]

islam

muzułmanie

katolicyzm

Adobe Stock

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Odejście z islamu oznacza zdradę kultury i wyrzeczenie się korzeni, muzułmańskie rodziny nie mogą zrozumieć, że ktoś może być gotowy na taki krok. Ta zdrada islamu może pociągać za sobą poważne konsekwencje rodzinne i społeczne. Wskazuje na to dwoje muzułmanów, którzy w czasie ostatniej Wigilii Paschalnej przyjęli chrzest w katedrze w hiszpańskim Getafe.

W obawie o swe życie Jonás i Lourdes Ángel nie ujawniają swoich danych. Podkreślają, że choć coraz więcej muzułmanów wybiera Jezusa, robią to po cichu, by nie ściągać na siebie i na wspólnoty, do których wstąpili, gniewu rodzin zawiedzionych ich wyborem.
CZYTAJ DALEJ

Nigeria: ponad 100 zabitych i przeszło 200 zniszczonych kościołów w diecezji Wukari

2026-05-12 10:29

[ TEMATY ]

Nigeria

100 zabitych

zniszczone kościoły

diecezja Wukari

Vatican Media

Kościół w Nigerii

Kościół w Nigerii

Ponad 98 tys. osób zostało zmuszonych do opuszczenia domów, a 217 kościołów całkowicie zniszczono w wyniku przemocy w południowej części stanu Taraba, w północno-wschodniej Nigerii. Biskup Wukari, Mark Maigida Nzukwein, alarmuje, że od września zginęło tam ponad 100 osób, a wśród przesiedlonych jest 16 księży – podaje agencja Fides.

Bp Nzukwein przekazał dane w komunikacie opublikowanym po zakończeniu trzeciego zgromadzenia ogólnego diecezji Wukari.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję