Reklama

Niedziela Wrocławska

Pierwszy Dzień Dobra

Niedziela Bożego Miłosierdzia to święto patronalne Caritas. W tym roku po raz pierwszy obchodzone będzie jako Dzień Dobra.

Niedziela wrocławska 17/2022, str. I

[ TEMATY ]

Dzień Dobra

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas

Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej również włącza się w tę akcję, choć skupi się bardziej na jej duchowym przeżywaniu. – Nie organizujemy żadnego wydarzenia wiodącego, skupiamy się na duchowym świętowaniu Dnia Dobra w parafiach. Będą Msze św., które wcześniej zamówiły Parafialne Zespoły Caritas i opowieści o tym, jak działa Caritas. Tak będzie m.in. w parafii katedralnej, gdzie ks. Dariusz Amrogowicz, dyrektor Wrocławskiej Caritas, razem z pracownikami opowie o codzienności naszej posługi w odniesieniu do Chrystusa Miłosiernego. Będziemy dziękować naszym darczyńcom, wspierającym dzieła Caritas, rozdając krówki z cytatami z Dzienniczka Siostry Faustyny – mówi Paweł Trawka, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. – Chcemy pokazać w parafiach, że Boże Miłosierdzie jest – ale to nie koniec, tylko początek. Dalej są ludzie, którzy to Boże Miłosierdzie niosą światu. Caritas stara się być właśnie przedłużeniem Bożego Miłosierdzia. To źródło i natchnienie, z którego wynika, co mamy robić.

Reklama

– Każdy z nas – wolontariuszy i pracowników Caritas – doświadcza Bożego Miłosierdzia w codzienności, choćby w konfesjonale. Wychodząc od tego doświadczenia, idziemy z Bożym Miłosierdziem dalej, niesiemy je najbardziej potrzebującym. Ważne dla nas jest to, aby nie zagubić tego doświadczenia. Codzienność pracy z osobami w trudnej sytuacji materialnej, zdrowotnej, może sprawić, że będziemy szukać szybkich rezultatów, rozwiązań tylko po ludzku. Ale my jesteśmy powołani do tego, żeby pójść krok dalej – żeby widzieć w tych ubogich Jezusa Chrystusa – podkreśla Paweł Trawka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Radosne świętowanie Dnia Dobra to także okazja, aby pokazać, jak dużo dobra dzięki wolontariuszom Caritas wydarza się na co dzień. – W Caritas niesiemy nadzieję przez codzienną, cichą i konkretną pomoc. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wolontariusze – zaznacza rzecznik. – W całym kraju jest mnóstwo osób, które posługują potrzebującym razem z Caritas: tysiące serc zarejestrowanych na całej mapie Polski, niosące wsparcie na dużą skalę. Chcemy, żeby w Dniu Dobra mogli się zobaczyć, poczuć, że ich codzienne trudy w parafii – czasem mogłoby się wydawać niewielkie dzieła – łączą się w niesamowitą mapę dobra, które jest rozsiane w każdym zakątku naszego kraju.

Tego dnia wolontariusze założą żółte koszulki ze znaczkami Dnia Dobra: – Tym razem zmieniamy kolor z czerwonego na żółty, żeby podkreślić, że ten dzień jest trochę inny. Bardzo słonecznie, troszkę w innej odsłonie niż w codziennych znakach Caritas. Dzień Dobra to radosne świętowanie tego, czym jest Caritas.

2022-04-19 09:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzień Dobra

Niedziela sosnowiecka 19/2022, str. III

[ TEMATY ]

Caritas

Dzień Dobra

Piotr Lorenc/Niedziela

Słodki poczęstunek

Słodki poczęstunek

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego świętowaliśmy, po raz pierwszy na taką skalę, ogrom dobra, które codziennie dzieje się za sprawą wolontariuszy Caritas.

Święto patronalne jest nie tylko okazją do przypominania o konieczności niesienia miłości, ale także okazją do podziękowań i radości z wzajemnej obecności – powiedział ks. Łukasz Gładki, zastępca dyrektora sosnowieckiej Caritas. Nasza Caritas przygotowała w wielu parafiach diecezji Dzień Dobra. W bazylice katedralnej w Sosnowcu przez cały dzień kwestowali wolontariusze ze szkolnych kół Caritas. W przygotowanych straganach młodzi wolontariusze częstowali gości ciastem i zbierali ofiary na rzecz Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu, prowadzonego przez diecezjalną Caritas. O 16.00 sprawowana była Msza św., a po niej w Domu katolickim odbył się koncert, podczas którego wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Olkusza, młodzież z IV LO im. Stanisława Staszica z Sosnowca i dzieci z Charkowa. Koncertu wysłuchali m.in. bp Grzegorz Kaszak i dyrektor naszej Caritas ks. Tomasz Folga.
CZYTAJ DALEJ

Czy jestem gotowy i pragnę doświadczać pełnię radości z Jezusem?

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 16, 20-23a.

Piątek, 30 maja. Dzień powszedni albo wspomnienie św. Jana Sarkandra, prezbitera i męczennika albo wspomnienie św. Zdzisławy
CZYTAJ DALEJ

Rozważania bp. Andrzeja Przybylskiego: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

2025-05-30 12:00

[ TEMATY ]

rozważania

bp Andrzej Przybylski

Magdalena Pijewska/Niedziela

Bp Andrzej Przybylski

Bp Andrzej Przybylski

Każda niedziela, każda niedzielna Eucharystia niesie ze sobą przygotowany przez Kościół do rozważań fragment Pisma Świętego – odpowiednio dobrane czytania ze Starego i Nowego Testamentu. Teksty czytań na kolejne niedziele w rozmowie z Aleksandrą Mieczyńską rozważa bp Andrzej Przybylski.

Pierwszą Księgę napisałem, Teofilu, o wszystkim, co Jezus czynił i czego nauczał od początku aż do dnia, w którym dał polecenia apostołom, których sobie wybrał przez Ducha Świętego, a potem został wzięty do nieba. Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku przykazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca: «Słyszeliście o niej ode Mnie – mówił – Jan chrzcił wodą, ale wy wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym». Zapytywali Go zebrani: «Panie, czy w tym czasie przywrócisz królestwo Izraela?» Odpowiedział im: «Nie wasza to rzecz znać czasy i chwile, które Ojciec ustalił swoją władzą, ale gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie moimi świadkami w Jeruzalem i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi». Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. Kiedy jeszcze wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. I rzekli: «Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba».
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję