Reklama

Aspekty

Formacja i odpoczynek

Blisko 30 stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia uczestniczyło w obozie wypoczynkowym.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 29/2021, str. I

[ TEMATY ]

sport

wakacje

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia

Karolina Krasowska

Wizyta bp. Tadeusza Lityńskiego na „papieskim” obozie

Wizyta bp. Tadeusza Lityńskiego na „papieskim” obozie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Ośrodku Kolonijno-Wypoczynkowym Stowarzyszenia im. Brata Krystyna w Długiem od 4 do 9 lipca na obozie wakacyjnym przebywali stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. – Obóz jest jednym z momentów na odpoczynek, ale także na formację w duchu nauczania św. Jana Pawła II. Rozważamy jego nauczanie z szóstych Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Częstochowie, dlatego towarzyszy nam hasło „Jestem, pamiętam, czuwam” – mówi ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Jak zaznacza ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji, przez lata została wypracowana formuła trzech dużych obozów, które gromadziły studentów, uczniów oraz maturzystów. W bieżącym roku z powodu pandemii została zaproponowana nowa formuła obozów wakacyjnych dla stypendystów Fundacji, a obóz w Długiem to pierwszy z 25 mniejszych zaplanowanych w całej Polsce. – Jesteśmy w Długiem, na pierwszym z 17 obozów dla uczniów, potem będą 3 obozy studenckie i 5 dla maturzystów, więc całą akcję zamkniemy w tym roku 21 września. Dzięki temu stypendyści mogą się spotkać już w realnym świecie, przeżywać radość modlitwy, spotkania, radość śpiewu, tańca, sportu i odpoczynku – mówi ks. Dariusz Kowalczyk z Warszawy.

W obozie uczestniczyli stypendyści-uczniowie z trzech diecezji: poznańskiej, wrocławskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. – Fundacja pomaga mi się rozwijać w moich zainteresowaniach, pozwala rozwijać nowe przyjaźnie, mam nadzieję, że trwałe, a także poznać naukę naszego wielkiego papieża Jana Pawła II i starać się wprowadzać ją w życie – powiedział Adam z archidiecezji poznańskiej. Z tej samej diecezji przyjechała Ania, która podzieliła się następującym świadectwem: – Interesuję się muzyką, a Fundacja pozwoliła mi na zakup dobrej, nowej gitary. To jest mój pierwszy obóz, jest bardzo miło, poznałam tutaj bardzo dużo nowych osób.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-07-14 12:11

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież na półkoloniach dla dzieci w Watykanie

[ TEMATY ]

dzieci

wakacje

półkolonie

papież Franciszek

PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT

Papież Franciszek spotkał się z dziećmi uczestniczącymi w półkoloniach, które odbywają się w Watykanie. Organizowane są przez Gubernatorat Państwa Watykańskiego i, w pięciu tygodniowych turnusach, bierze w nich udział ponad 250 dzieci pracowników tego najmniejszego państwa świata.

Ojciec Święty spotkał się z dziećmi wczesnym rankiem, kiedy upał nie był jeszcze zbyt dotkliwy. Obejrzał przestrzeń gier i zabaw przygotowaną na watykańskie wakacje, a następnie na jednym z boisk rozmawiał z uczestnikami półkolonii. Mówił m.in. o znaczeniu rodziców w ponawianiu świata i wspominał swoje wakacje spędzane u dziadków w Argentynie. Franciszek mówił też dzieciom o znaczeniu pojednania i radził: „Nigdy nie kładźcie się spać skłóceni”. Na zakończenie wraz z dziećmi papież wypuścił w niebo barwne balony, na których uwieczniono jego słowa: „Droga dziewczyno, drogi chłopcze: jesteś cenny w oczach Boga”.
CZYTAJ DALEJ

Pawia: ryż dla ubogich, dar dla papieskiego jałmużnika

2026-06-19 19:14

[ TEMATY ]

ubodzy

Pawia

ryż

@Vatican Media

Ryż dla ubogich

Ryż dla ubogich

Rolnicy z Pawii przekazują dwie tony ryżu na rzecz Urzędu Dobroczynności Apostolskiej. Inicjatywa ta jest hołdem dla papieża Leona XIV, który w sobotę 20 czerwca odwiedzi Pawię i Sant’Angelo

Dwie tony włoskiego ryżu carnaroli, zebrane dzięki łańcuchowi solidarności przez Konfederację Włoskich Rolników w Pawii, przekazane Urzędowi z okazji papieskiej wizyty, to odpowiedź lokalnych rolników na apele Leona XIV o solidarność i dzielenie się dobrami z najuboższymi.
CZYTAJ DALEJ

Rozmowa z Ojcem: Dwunasta Niedziela zwykła

2026-06-20 10:00

[ TEMATY ]

abp Wacław Depo

Monika Książek

Abp Wacław Depo

Abp Wacław Depo

Jak wygląda życie codzienne Kościoła, widziane z perspektywy metropolii, w której ważne miejsce ma Jasna Góra? Co w życiu człowieka wiary jest najważniejsze? Czy potrafimy zaufać Bogu i powierzyć Mu swoje życie? Na te i inne pytania w cyklicznej audycji "Rozmowy z Ojcem" odpowiada abp Wacław Depo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję