Reklama

Porady

Co wziąć ze sobą do szpitala covidowego?

Gdy jesteś chory na COVID-19, w każdej chwili może się okazać, że potrzebujesz fachowej pomocy i musisz udać się do szpitala.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Choroba ta bardzo osłabia organizm. Gdy czujesz, że nie możesz oddychać, nie zastanawiaj się, tylko natychmiast dzwoń po karetkę. Nie czekaj, aż choroba pozbawi cię sił, i już dziś przygotuj swój podręczny szpitalny zestaw – radzą eksperci z Fundacji GOTOWI.ORG .

Jego przygotowanie nie zajmie ci dużo czasu, a zdecydowanie pomoże przetrwać trudny czas pobytu w szpitalu, gdzie często brakuje podstawowych środków.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Do swojej torby zapakuj koniecznie: dowód osobisty (ksero zostaw w domu), Medyczną Kartę Informacyjną, leki przyjmowane na stałe, szczoteczkę i pastę do zębów, szampon i żel pod prysznic, mydło, papier toaletowy, chusteczki nawilżane, chusteczki higieniczne, małe i średnie worki na śmieci, grzebień lub szczotkę do włosów, podpaski/tampony, maszynkę i żel do golenia, ręcznik (mały lub średni), klapki pod prysznic (także jako kapcie), piżamę, bieliznę na zmianę, podkoszulek bawełniany, skarpetki bawełniane, wodę do picia (1 duża butelka lub 2 małe), niewielki suchy prowiant, herbata/kawa, cukier, kubek i łyżeczka, ładowarka do telefonu, telefon, książka, pieniądze (banknoty i bilon).

Przygotowując swój zestaw, zwróć uwagę, żeby jego objętość nie była zbyt duża. Spakuj go w małą torbę turystyczną lub niewielki plecak. W szpitalu covidowym odwiedziny są niemożliwe. Oznacza to, że będziesz musiał liczyć wyłącznie na siebie i na to, co będziesz mieć w swoim szpitalnym zestawie.

2020-11-25 11:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowenna do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

[ TEMATY ]

nowenna

Chrystus Król

Adobe Stock

O Królu pokoju, spraw pokój w sercu moim, wróć ciszę duchowi mojemu, abym mógł na każdym miejscu modlić się, wznosząc czyste ręce (św. Rafał Kalinowski).
CZYTAJ DALEJ

Kim był Jeffrey Edward Epstein?

Urodził się w 1953 r. w żydowskiej rodzinie w dzielnicy Coney Island w Nowym Jorku. Jego ojciec był ogrodnikiem, a matka gospodynią domową. Chociaż nigdy nie ukończył studiów, pracował jako nauczyciel fizyki i matematyki w Dalton School, w dzielnicy Upper East Side na Manhattanie. W pracy poznał Alana Greenberga, menedżera „Bear Stearns” – słynnej nowojorskiej firmy inwestycyjnej. Greenberg był pod tak wielkim wrażeniem jego inteligencji, że zaoferował mu stanowisko młodszego asystenta w swojej firmie. Epstein bardzo szybko piął się po szczeblach zawodowej kariery, dlatego już w 1982 r., dzięki szerokim znajomościom w świecie finansów, mógł założyć własną spółkę finansową: J. Epstein & Co., która później przekształciła się w Financial Trust Company. Amerykańskie media przedstawiały Epsteina jako nowego Gatsby’ego, który zbudował swoją fortunę od zera, człowieka pełnego tajemnic, tak jak w większości nieznani byli jego klienci, którzy powierzali mu swoje kapitały, oprócz jednego – Lesliego Wexnera, właściciela firmy odzieżowej Victoria’s Secret. – Inwestuję w ludzi, niezależnie od tego, czy są to politycy czy naukowcy – powiedział kiedyś Epstein o swoich prestiżowych znajomych i klientach. Wśród ludzi zaprzyjaźnionych z finansistą byli Bill i Hillary Clintonowie, a także brytyjski książę Andrzej, brat księcia Karola. Wśród jego znajomych był również obecny prezydent USA Donald Trump.
CZYTAJ DALEJ

Służby Tuska biorą się za Ojca Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja wezwany do prokuratury

2025-11-17 10:49

Radio Maryja

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSSR

Ojciec Tadeusz Rydzyk CSSR

Służby Donalda Tuska wytoczyły najcięższe działa przeciwko twórcy Radia Maryja. Ojciec Tadeusz Rydzyk został wezwany do prokuratury. Perfidii całej sprawie dodaje fakt, że ma być przesłuchany w dzień, w który rozgłośnia będzie świętować swoje 34 urodziny.

Podziel się cytatem - poinformowano dziś na stronach Radia Maryja.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję