Reklama

Rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

I tam, i tu straszą atomem

Komisja Europejska chce jednak użyć bomby atomowej, czyli art. 7 Traktatu Europejskiego, żeby ustawić nasz kraj do pionu. „Troszczy się” razem z naszą opozycją, żeby było tak, jak było. Na razie jest to tylko straszak, bo – jak mówią znawcy – komisarze nie mają wszystkich kodów. Nieodparcie nasuwa nam się jednak daleka, ale zawsze, analogia z reżimem Korei Płn. Oni też używają bomby atomowej jako straszaka.

Gdzie łamią unijne prawo?

Ponoć w Polsce nie rządzi prawo – mówiąc inaczej, zagrożona jest praworządność. Jednak nawet ślepy widzi, że to w Hiszpanii policja rozbija manifestacje i pałuje, ile wlezie. To na Malcie bomba wybucha pod samochodem dziennikarki opisującej korupcję w rządzie, a Niemcy robią z Rosją dile, które oznaczają przystawienie pistoletu do głowy państwom Europy Środkowo-Wschodniej. I co KE na to? Nic. Ani me, ani be, ani kukuryku.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Suszy zęby

Co opozycja robi w takiej sytuacji? Udaje, że jest zatroskana. Niestety, obraz zatroskanej opozycji psuje Grzegorz Schetyna. Za bardzo suszy zęby.

„Ciemny lud” ciemnoty nie kupuje

A co na to Polacy? Jeszcze bardziej popierają ugrupowanie rządzące. Lud nie jest taki ciemny, jak w Brukseli się spodziewano. I tego nie kupił.

Koniec z kręceniem lodów

Generalnie we wszystkich sprawach chodzi o słynne kręcenie lodów z majątku publicznego i CBA chce z tym skończyć. To w trosce o zdrowie. Zimą lody są niezdrowe.

2018-01-03 10:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katowice: 12 tysięcy aniołów w jednej szpitalnej kaplicy - symbole podziękowania za ratunek, wyraz modlitwy o zdrowie

2026-01-21 21:02

[ TEMATY ]

Anioł Stróż

kaplica

Agata Kowalska

Kaplica Aniołów Stróżów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka (GCZD) w Katowicach to miejsce szczególne na mapie Polski. W 26 lat, w podziękowaniu za ratunek czy jako wyraz modlitwy o zdrowie, trafiło tam już ponad 12 tysięcy figurek aniołów. Za każdym z nich kryje się historia konkretnego dziecka. O tej wyjątkowej kaplicy opowiada portalowi niedziela.pl brat Maciej Kucz OFM - duszpasterz chorych, kapelan w GCZD.

Agata Kowalska: Kaplica Aniołów Stróżów w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach to miejsce, w którym znajdziemy aż 12 tysięcy figurek aniołów! Przyznam szczerze, wynik jest niesamowity! Skąd wzięły się wszystkie anioły i dlaczego jest ich aż tyle? Wiadomo, kto i kiedy zapoczątkował ten niezwykły proceder?
CZYTAJ DALEJ

W Środę Popielcową ruszy 12. edycja wielkopostnych kościołów stacyjnych

2026-02-11 11:23

[ TEMATY ]

kościoły stacyjne

Karol Porwich/Niedziela

W Środę Popielcową, 18 lutego, ruszy 12. edycja wielkopostnych kościołów stacyjnych. Wybrano 40 świątyń – 25 w archidiecezji warszawskiej i 15 w diecezji warszawsko-praskiej, wskazując je jako miejsca spowiedzi i nabożeństw. Będzie towarzyszył jej konkurs, którego laureat pojedzie do Rzymu.

Każda ze świątyń jest stacją jednego dnia Wielkiego Postu. W wyznaczonym kościele obowiązuje ten sam program nabożeństw. Świątynia otwarta będzie od godz. 6.00 do 21.00. Przez cały dzień będzie możliwość spowiedzi, do godz. 15.00 potrwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Poza tym o godz. 12.00 wspólna modlitwa Anioł Pański i różaniec, o 15.00 koronka do miłosierdzia Bożego bądź nabożeństwo drogi krzyżowej, o 19.00 Gorzkie Żale. Centralnym wydarzeniem każdego dnia będzie Msza św. o godz. 20.00.
CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży w Rokitnie

2026-02-12 18:49

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

Dom Młodych Rokitno

Karolina Krasowska

Dziś wszyscy uczestnicy rekolekcji spotkali się w Domu Młodych na wspólnej Eucharystii

Dziś wszyscy uczestnicy rekolekcji spotkali się w Domu Młodych na wspólnej Eucharystii

W Domu Młodych w Rokitnie trwają rekolekcje prowadzone przez Diecezjalną Diakonię Ewangelizacji dla dzieci i młodzieży z województwa dolnośląskiego. To ORAE drugiego stopnia, Oaza Ewangelizacji i JUNIOR.

Rekolekcje ORAE drugiego stopnia i Oaza Ewangelizacji rozpoczęły się w sobotę 7 lutego, a JUNIOR w poniedziałek 9 lutego. Wszystkie zakończą się w piątek 13 lutego. O ich przebiegu i tematyce opowiada diecezjalny duszpasterz powołań ks. Damian Drop:
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję