Reklama

Nie przegap

U Mamy Królowej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Fajnie mieć mamę – Królową: ) A jeszcze fajniej spotkać się w Jej domu z innymi Jej dziećmi – w różnym wieku, i tymi urodzonymi troszkę wcześniej, i tymi, które przyszły na świat całkiem niedawno; ), z różnych zakątków Polski. A okazja nie byle jaka – Dzień Dziecka!

Troszkę starsze dzieci z katolickich czasopism dla najmłodszych 1 czerwca zorganizowały na Jasnej Górze po raz pierwszy niezwykłe spotkanie. Zatytułowane było „Moja Mama jest Królową” i odbywało się w roku 300-lecia koronacji Cudownego Wizerunku. Spotkanie zainaugurował biskup od dzieci Antoni Długosz, który zaznaczył: – Dziękując za 300 lat koronacji Obrazu Matki Bożej, pragniemy, aby dzieci tutaj w szczególny sposób przypomniały sobie wydarzenia związane z tym właśnie historycznym momentem, a także uświadomiły sobie tę prawdę, że Matka Boża jest moją Mamą i mam Ją kochać jak swoją matkę ziemską.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

A co dalej? Kilka tysięcy dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych od Nowego Sącza po Bydgoszcz z Częstochową na czele uczestniczyło we Mszy św. pod przewodnictwem o. Mariana Waligóry – przeora Jasnej Góry. Kolejne punkty programu to audiencja u Królowej i – jak przystało na królewskie spotkanie – garden party u Królowej. Tutaj zwłaszcza dziecięce czasopisma wykazały się dużą pomysłowością. Były megapuzzle, koncerty, kącik kulinarny, malowanie twarzy, własnoręcznie wykonywane bransoletki, możliwość zrobienia najprawdziwszej zbroi rycerskiej. Straż Jasnogórska proponowała przejażdżkę meleksem po placu. Papieskie Dzieła Misyjne przygotowały namioty z zabawami kontynentalnymi. Były pokazy o bezpieczeństwie na drodze, przygotowane przez policję. Dzieci mogły też poczuć się jak prawdziwi strażacy. Częstochowska Caritas obdarowała je paczkami. A tuż obok – dwumiesięcznik „Moje Pismo Tęcza” przez nas wydawany: )

W spotkaniu „Moja Mama jest Królową” wzięły udział czasopisma: „Moje Pismo Tęcza” „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Mały Promyczek”, „Świat Misyjny”, „Anioł Stróż” i „Mały Przewodnik Katolicki”.

Głównymi organizatorami spotkania obok pism katolickich byli paulini: o. Mariusz Tabulski – definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Tomasz Tlałka i o. Michał Legan oraz ks. Jacek Gancarek – dyrektor Papieskiego Dzieła Misyjnego archidiecezji częstochowskiej.

2017-06-07 09:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nogami na ziemi, a sercem w niebie

Każdy kryzys można rozwiązać, wyjść z niego silniejszym. Najważniejsze, to nie bać się prosić o pomoc, szukać jej. Dobrym początkiem mogą być wspólne z małżonkiem rekolekcje.

Rekolekcje „Nogami na ziemi, a sercem w niebie” o świętych małżonkach Ludwiku i Zelii Martin, rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus, których kanonizacja odbyła się w Rzymie 18 października 2015 r., skierowane są nie tylko do małżeństw w kryzysie, ale też do małżeństw pragnących odświeżenia związku, do narzeczonych, zakochanych i tych wszystkich, którzy w rodzinie widzą swoje powołanie, a chcą poznać drogę życia pierwszej kanonizowanej pary małżeńskiej. Tu znajdziesz odpowiedzi na pytania, czy małżeństwo może być drogą do świętości? Jak poradzić sobie z kryzysem? W jaki sposób troszczyć się o miłość? Czym jest „czuła czułość”?
CZYTAJ DALEJ

Gdańsk: Inauguracja procesu beatyfikacyjnego ks. Jana Pawła Aeltermanna

2026-05-18 14:15

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Gdańsk

ipn.gov.pl/commons.wikimedia.org

Ks. Jan Paweł Aeltermann

Ks. Jan Paweł Aeltermann

W czwartek w archidiecezji gdańskiej oficjalnie rozpocznie się proces beatyfikacyjny ks. Jana Pawła Aeltermanna, męczennika z czasów II wojny światowej. Uroczystościom przewodniczyć będzie metropolita gdański abp Tadeusz Wojda.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą Świętą w Archikatedrze Oliwskiej. Po liturgii w refektarzu pocysterskim odbędzie się pierwsza, uroczysta sesja trybunału, stanowiąca akt kanonicznego rozpoczęcia procesu na szczeblu diecezjalnym. Kuria metropolitalna zaprosiła do udziału w uroczystości duchowieństwo, osoby konsekrowane oraz wszystkich wiernych.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Stanisław Rospondek

2026-05-19 11:56

[ TEMATY ]

Częstochowa

Wojciech Mśchichowski

Ks. Stanisław Rospondek

Ks. Stanisław Rospondek

19 maja 2026 r., w wieku 84 lat, w 59. roku kapłaństwa, odszedł do Pana śp. ks. kan. płk Stanisław ROSPONDEK, emerytowany proboszcz Parafii pw. Św. Jadwigi Śląskiej w Częstochowie.

Z głębokim smutkiem, ale i z chrześcijańską nadzieją na życie wieczne, żegnamy śp. ks. gen. Stanisława Rospondka – Honorowego Obywatela Gminy Rędziny, wielkiego Patriotę i człowieka o ogromnym sercu. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako osoba bezgranicznie oddana Bogu, Ojczyźnie i drugiemu człowiekowi.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję