Reklama

Czekają na naszą pomoc

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tobiasz

Chłopiec ma 4 lata, wspaniale się rozwija, ale musi być pod stałą opieką lekarza ortopedy i czeka go operacja. Przyczyną jest wrodzona wada lewej kości udowej, która jest obecnie krótsza o 5,5 cm i konieczne będzie jej operacyjne wydłużenie. Rodzice proszą o pomoc w gromadzeniu funduszy na niezbędną rehabilitację, a następnie operację syna.

Tobiasz jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z siedzibą w Warszawie. Można mu podarować 1% podatku, wpisując w formularzu PIT KRS 0000037904, a w rubryce: informacje uzupełniające – cel szczegółowy należy wpisać: 22734 Dąbrowski Tobiasz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

* * *

Dariusz

Pan Dariusz jest niepełnosprawny od urodzenia, cierpi na postępujący zanik mięśni kończyn dolnych z rozszerzaniem się obecnie na górną część ciała, od kilku lat porusza się na wózku inwalidzkim. Ponosi znaczne wydatki na rehabilitację oraz jest zmuszony dostosować mieszkanie do niepełnosprawności. Może co prawda liczyć na pomoc w likwidacji barier architektonicznych ze środków PFRON przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ale dopiero, gdy udowodni, że posiada część środków własnych na ten cel, które realnie mogą przekroczyć 50 proc. kosztów. Pan Dariusz nie ma takich środków, ponieważ jedynym jego źródłem utrzymania jest niska renta inwalidzka. Jest podopiecznym Fundacji „Zdążyć z Pomocą”.

Panu Dariuszowi można pomóc, przekazując 1% podatku. W formularzu PIT należy wpisać numer: KRS 0000037904, w rubryce: Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1% koniecznie należy wpisać: 8225 Bazan Dariusz.

Można też dokonać wpłaty na konto: Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, Alior Bank S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: 8225 Bazan Dariusz – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

2017-02-22 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Francja: znikną nazwy szkolnych wakacji odwołujące się do świąt chrześcijańskich?

2025-10-02 13:17

[ TEMATY ]

Francja

nazwy szkolnych wakacji

święta chrześcijańskie

Adobe Stock

Krajowa Rada Edukacji we Francji przyjęła propozycję jednego z lewicowych związków zawodowych, by zmienić tradycyjne nazwy okresów wakacyjnych w szkołach i na wyższych uczelniach, odwołujące się do świąt chrześcijańskich i zastąpić je określeniami świeckimi. Gdyby tak się stało, ze słownika zniknęłyby takie określenia jak: „wakacje wielkanocne” (vacances de Pâques), „wakacje bożonarodzeniowe” (vacances de Noël) czy „wakacje Wszystkich Świętych” (vacances de la Toussaint).

Z tą inicjatywą wystąpił związek zawodowy FSU-SNUipp. Jego zdaniem dotychczasowe nazwy nie są już odpowiednie dla dzisiejszej edukacji narodowej. Na posiedzeniu Krajowej Rady Edukacji 1 października wniosek został przyjęty 44 głosami „za”, przy 7 głosach „przeciw”.
CZYTAJ DALEJ

Papież spotkał się ze Schwarzeneggerem. Apel o ochronę klimatu

2025-10-02 10:45

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Arnold Schwarzenegger

Vatican Media

Arnold Schwarzenegger na spotkaniu z okazji 10. rocznicy Laudato si'

Arnold Schwarzenegger na spotkaniu z okazji 10. rocznicy Laudato si'

W konferencji na rzecz troski o wspólny dom, zorganizowanej w Castel Gandolfo Papież Leon XIV spotkał się z byłym aktorem i gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem. Ten ostatni, nazywając Papieża bohaterem, wezwał do wspólnego działania na rzecz powstrzymania kryzysu klimatycznego. „Razem możemy osiągnąć cel” - mówił.

Leon XIV uczestniczył w konferencji „Raising Hope for Climate Justice” (Budząc nadzieję na rzecz Sprawiedliwości Klimatycznej), która odbyła się 1 października w Castel Gandolfo. Okazją do jej organizacji była 10. rocznica encykliki Laudato si’ papieża Franciszka, która wyniosła na forum globalne kwestię „troski o nasz wspólny dom”.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Zmarł ks. kan. Kazimierz Gniot. Miał 72 lata

2025-10-02 21:00

[ TEMATY ]

Pszenno

śmierć kapłana

kapłan diecezji świdnickiej

ks. Kazimierz Gniot

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

ks. kan. Kazimierz Gniot (1953-2025)

ks. kan. Kazimierz Gniot (1953-2025)

We wtorek 2 października w Świdnicy zmarł ks. kan. Kazimierz Gniot, wieloletni proboszcz parafii św. Mikołaja w Pszennie.

Urodził się 21 kwietnia 1953 r. w Leśnej. Po ukończeniu Technikum Górniczego w Zgorzelcu w 1973 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Po sześciu latach studiów filozoficzno-teologicznych 19 maja 1979 r. z rąk bp. Wincentego Urbana otrzymał święcenia kapłańskie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję