Reklama

Przeżyj Post z sercem

Kolejny raz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do wyjątkowego przeżycia Wielkiego Postu. Będzie modlitewny flash mob, krucjata modlitewna w obronie życia oraz okazja do napisania listu od serca. Wszystko zakończy się w Niedzielę Palmową IX Legnickim Marszem dla Życia i Rodziny

Niedziela legnicka 8/2017, str. 4

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Środę Popielcową już po raz siódmy rusza krucjata modlitewna „40 Dni dla Życia”. Ks. Janusz Wilk, asystent kościelny Katolickiego Stowarzyszenia Młodych (KSM) mówi: – Jest to modlitewny maraton w intencji życia poczętego, trwający przez 40 dni, 24 godziny na dobę.

Pomysł duchowego wspierania wartości życia od poczęcia do naturalnej śmierci w takiej formie przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. – Jest to ważny element naszego wielkopostnego przygotowania do IX Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w Niedzielę Palmową – dodaje ks. Wilk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W Krucjacie Modlitewnej może brać udział każdy. Ważne jest, by zadeklarować swój udział i zaznaczyć dogodny dzień i godzinę swojej modlitwy. Można się modlić indywidualnie, albo razem z rodziną, czy też we wspólnocie. Rodzaj modlitwy jest dowolny. Ważne, by wspólnie zachować ciągłość czuwania w intencji życia przez 960 godzin, w dzień i w nocy.

Reklama

Krucjata rozpocznie się w Środę Popielcową 1 marca o godz. 12, a zakończy w Niedzielę Palmową wraz z rozpoczęciem IX Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny. – Zapisy przyjmuje Biuro Komitetu Organizacyjnego Legnickiego Marszu dla Życia (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15, pod numerem telefonu: 513-129-362). Natomiast na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl przygotowano specjalny kalendarz, na którym można zobaczyć, które godziny są już zajęte – wyjaśnia ks. Wilk.

W czasie Wielkiego Postu KSM proponuje też, zwłaszcza ludziom młodym, modlitewny flash mob. – Flash mob to rodzaj spontanicznej akcji zwoływania się na wspólną modlitwę w wybranym czasie i miejscu. Przydatne do tego będą telefony komórkowe, komunikatory i portale społecznościowe. Przy tej okazji ludzie młodzi będą też zachęcać przypadkowych przechodniów do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na świecie i zaprzestania aborcji – wyjaśniała Ewelina Arnold z legnickiego KSM-u.

Od 1 marca, każdego dnia przy pomniku św. Jana Pawła II, tuż obok legnickiej katedry, o godz. 15 odmawiana będzie Koronka do Miłosierdzia Bożego. Ważne jest, by zapraszać na nią wszystkich przyjaciół i znajomych.

Również w ramach przygotowań do IX Marszu dla Życia podjęta zostanie akcja charytatywna. – W tym roku będzie to Poczta z Serca. Do wzięcia udziału w tej akcji zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Polega ona na namalowaniu kartki lub napisaniu listu z życzeniami wielkanocnymi dla podopiecznych Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska – powiedziała Daria Pańczyszyn z biura KSM-u.

W tej akcji mogą wziąć udział zarówno osoby indywidualne, klasy szkolne, jak i grupy formacyjne. Specjalnie oznaczone skrzynki pocztowe z logo akcji zostały już rozesłane do wszystkich parafii diecezji legnickiej. Do tych właśnie skrzynek będzie można wrzucać listy i kartki, które zostaną przekazane prezesowi Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska dr Krzysztofowi Szmydowi. Daria Pańczyszyn tłumaczy: – Ważne jest, aby zaznaczyć do kogo adresowana jest przesyłka (chłopiec czy dziewczynka), by niosła ona wybranemu dziecku przesłanie nadziei i radości.

Zwieńczeniem wszystkich inicjatyw wielkopostnych będzie wspomniany już IX Legnicki Marsz dla Życia i Rodziny, który wyruszy w Niedzielę Palmową z legnickiej katedry. W tym roku towarzyszyć mu będzie hasło „Chodźcie z nami”. Na zakończenie Marszu zostanie zaprezentowane oratorium „Ogłaszamy miłosierdzie”, którego wykonawcami będzie młodzież diecezji legnickiej przygotowana do tego występu przez krakowskich muzyków Huberta Kowalskiego i Pawła Bębenka.

Więcej informacji na stronie www.marszdlazycia.legnica.pl

2017-02-15 15:05

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2025 r.

Maj i czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.
CZYTAJ DALEJ

Św. Kajetan - modlitwa o chleb i pracę

[ TEMATY ]

Madryt

pl.wikipedia.org

Madryt uroczyście obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Kajetana, jedno z najstarszych i najbardziej popularnych w stolicy Hiszpanii. W Ameryce Łacińskiej, a szczególnie w Argentynie św. Kajetan przyciąga dzisiaj tysiące pielgrzymów, którzy proszą o chleb i pracę.

Kajetan urodził się w 1480 r. we włoskiej miejscowości Vicenza koło Padwy. Pochodził z książęcego rodu Gaetanich. Po śmierci ojca jego wychowaniem zajęła się matka. Studiował w Padwie uzyskując w 1504 r. podwójny doktorat: z prawa kościelnego i cywilnego. W wieku 36 lat przyjął święcenia kapłańskie, a swoją Mszę prymicyjną odprawił w bazylice Matki Bożej Większej w Rzymie.
CZYTAJ DALEJ

Pojawił się nieznany dotąd list Benedykta XVI dotyczący jego rezygnacji

O ważności i pełni swej rezygnacji z posługi piotrowej przekonuje Benedykt XVI na łamach książki ks. prał. Nicoli Buxa „Realtà e utopia nella Chiesa” (Rzeczywistość i utopia w Kościele). W sierpniu 2014 roku papież senior skierował do niego list na temat ważności i zasadności jego rezygnacji. Jest to wyjątkowy dokument historyczny, który powinien położyć kres wielu bezowocnym spekulacjom.

„Twierdzenie, że wraz z rezygnacją porzuciłem jedynie sprawowanie posługi, a nie munus (posługę) jest sprzeczne z jasną doktryną dogmatyczno-kanoniczną. (...) Jeśli niektórzy dziennikarze mówią o «pełzającej schizmie», nie zasługują na żadną uwagę” - napisał Benedykt XVI w liście z 21 sierpnia 2014 r. do ks. prałata Nicoli Buxa, który zwrócił się do niego z pytaniem o wątpliwości i perypetie, które towarzyszyły jego rezygnacji z pontyfikatu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję