Sporo zawodowych wyjazdów, ale i krótki wypoczynek przewiduje latem Stefan Czerniecki, podróżnik, przewodnik, autor programu „Za siódmą górą” w Telewizji Republika. – Jeżdżę również jako pilot i przewodnik i właśnie na takie wyjazdy poświęcam lato – mówi. – W tej roli byłem z księżmi marianami na kanonizacji o. Stanisława Papczyńskiego w Rzymie. Pojadę tam też niedługo jako przewodnik ze „zwykłą” pielgrzymką do Rzymu, a potem z grupą turystów do Bułgarii. W lipcu będę najpewniej w Norwegii, gdzie przygotuję program dla Telewizji Republika.
Trochę czasu dziennikarz spędzi także w Radzyniu Podlaskim, gdzie rozegra się jeden z odcinków „Za siódmą górą”, i na krótkim lenistwie w małej miejscowości pod Augustowem. A co w sierpniu?
– Z grupą turystów jadę do Primorska w Bułgarii. To piękne miejsce, godne polecenia, na urokliwym cyplu nad morzem. Tam będzie głównie plażowanie i zwiedzanie zabytków. I wypad do Stambułu, do którego jest stamtąd tylko 100 km.
W Rzymie, w sobotę 17 stycznia 2026 r. w kościele Domus Mariae w siedzibie włoskiej Akcji Katolickiej została odprawiona uroczysta Eucharystia, której przewodniczył kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Msza św. połączona była z wystawieniem relikwii św. Pier Giorgia Frassatiego.
Celebrując Eucharystię, krajowe prezydium Akcji Katolickiej powierzyło dzałalność Stowarzyszenia wstawiennictwu św. Pier Giorgia, odnawiając swoje zobowiązanie do formowania chrześcijan zdolnych do życia w świecie z odpowiedzialnością, nadzieją i wiernością Ewangelii. Decyzja o poświęceniu tego kościelnego wydarzenia młodemu świętemu z Turynu wynika z głębokiej więzi, jaka zawsze łączyła Frassatiego z Akcją Katolicką, której był aktywnym i zaangażowanym członkiem, ucieleśniając w sposób wzorowy świeckie powołanie do świętości w swoim codziennym życiu.
Wasza misja jest specyficzna, ale nie wyłączna - powiedział papież Leon XIV przyjmując na audiencji władze Drogi Neokatechumenalnej. Dodał, że jej szczególny charyzmat „przynosi owoce jedynie w komunii z innymi darami” Ducha Świętego, obecnymi w życiu Kościoła.
Samą Drogę Neokatechumenalną papież nazwał „cennym wkładem w życie Kościoła”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.