Reklama

Wiara

Dziękujemy, Maryjo...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Chciałbym, Matko, podziękować dzisiaj Panu Bogu przez Twoje pośrednictwo za wszystkich polskich dobrych nauczycieli i katechetów, za naszą piękną młodzież, za cudowne dzieci, za wspaniałe polskie rodziny. Bo przecież obok wielkiego niebezpieczeństwa, które dostrzegamy i o którym tak często mówimy, mamy w Polsce wspaniałych ojców i matki, dziadków, znakomitych kapłanów, duszpasterzy. Tak więc mamy za co Bogu dziękować.

Dziękujemy za całą naszą Ojczyznę, za wierność parafii, za ich czuwanie przy Tobie, za miliony zdrowasiek, które wypowiadamy jako naród, budując wspaniałą świątynię modlitwy. Dzięki temu nie stajemy się pustynią, biedną i spragnioną wody. Pani Jasnogórska, dziękujemy za wielką łaskę modlitwy narodu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zbliżamy się do końca wakacji. Tyle dobrych rzeczy w tym czasie zaistniało, tyle młodzieży mogło wyjechać na odpoczynek, tylu mamy zaangażowanych duszpasterzy, ofiarnych wychowawców, tylu młodych walczących o swoją czystość, pracujących nad sobą, odrzucających genderyzm i zwykłą głupotę, którą propaguje dzisiejszy świat, dążąc do panowania nad człowiekiem. Bogu dzięki, że zwycięża piękno i czyste serce. Czyż może być coś piękniejszego, nasza Matko? Czyste serca polskich chłopców i dziewcząt modlą się, patrząc na krzyż, czytają Ewangelię, żyją Bożym słowem.

Reklama

Idzie przez Polskę fala wielkiej nowej ewangelizacji. Idzie więc Chrystus, Twój Syn, a za Nim – jak dawniej – wielkie rzesze ludzi. Polska prawdziwa to nie ta z telewizji, z kłamliwych środków przekazu. Polska jest tam, gdzie jesteś Ty, Maryjo, zawsze przy Twoim Synu, i w Warszawie, Krakowie, ale i w mniejszych miastach – w Radomsku, Wieluniu, Zawierciu... i w każdej wiosce, wszędzie, gdzie są dobrzy ludzie, wyznawcy Chrystusa, idący za krzyżem, przychodzący na Mszę św., klękający przed Eucharystią, przy konfesjonale – to jest Polska.

Matko Najświętsza, wierzymy w taką Polskę. Chrystusową, naznaczoną Ewangelią, stojącą przy krzyżu, respektującą przykazania i żyjącą miłością, napełnioną obecnością Boga. Ona jest naprawdę taka, bo Ty, Matko Chrystusowa, jesteś naszą Królową.

Dziękujemy Ci dzisiaj także za osobę św. Jana Pawła II, w Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze modlił się do Ciebie na klęczkach, a dziś jest obywatelem Nieba. Dziękujemy za tych, którzy umarli, ale są z nami w tajemnicy świętych obcowania i opiekują się nami. Tak wielu ich było, tak wielu ich jest, tych mniej znanych powszechnie, ale wskazujących właściwe drogi w swoich środowiskach, pozostających w świętej pamięci.

Pani nasza, nadal błogosław Ojczyźnie, błogosław wszystkim, którzy Ci ufają, którzy proszą, szukając pomocy i otuchy. Wiemy, że przy Tobie najbliżej do Boga.

2015-08-13 10:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przez bramę miłosierdzia wejdźmy na Jasną Górę

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Rok Miłosierdzia

Krzysztof Świerok

Na Jasnej Górze tegoroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny - 8 grudnia - była obchodzona w szczególnej łączności z papieżem Franciszkiem, który tego dnia zainaugurował Rok Miłosierdzia. Jest to nadzwyczajny Rok Święty – czas intensywnej modlitwy, odnowy duchowej, przebaczenia, otwarcia na łaskę Bożego Miłosierdzia oraz uczynków miłosierdzia wobec tych, którzy ich najbardziej potrzebują.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent Nawrocki modlił się przy grobie Jana Pawła II

2026-05-18 09:36

[ TEMATY ]

urodziny

św. Jan Paweł II

Karol Nawrocki

Marta Nawrocka

Vatican Media

W 106. rocznicę urodzin Karola Wojtyły – przyszłego Papieża – prezydent RP Karol Nawrocki wraz z małżonką Martą Nawrocką złożył kwiaty przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej. Modlitwę w intencji ojczyzny odmówił bp Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego.

Prezydent Karol Nawrocki w godzinach rannych 18 maja 2026 r. przybył wraz z małżonką do Bazyliki św. Piotra, aby złożyć kwiaty przy grobie Papieża Polaka. Powodem była przypadająca w tym dniu 106. rocznica urodzin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II.
CZYTAJ DALEJ

Urodziny św. Jana Pawła II

2026-05-18 23:14

Biuro Prasowe AK

Podczas Mszy św., odprawionej w 106. urodziny św. Jana Pawła II w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, bp Janusz Mastalski wskazał na pobożność, wytrwałość, otwartość i miłość Karola Wojtyły. Mówił także o konieczności naśladowania postawy papieża w codziennym życiu.

Na początku homilii biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej przywołał słowa Benedykta XVI wypowiedziane podczas pielgrzymki do Polski w 2006 roku. „Proszę Was, byście stojąc na ziemi, wpatrywali się w niebo. Proszę Was, byście umocnili wiarę w Boga, angażowali się żarliwie w umacnianie Jego Królestwa na ziemi” – cytował papieża i wskazał, że zgromadzeni w wadowickiej bazylice chcą odpowiedzieć na to wezwanie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję