Floribeth Mora Díaz, prawniczka z Kostaryki, uzdrowiona za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, zaraz po jego kanonizacji przybyła do Polski, aby poznać ojczyznę świętego Papieża i złożyć świadectwo swojego uzdrowienia. 10 maja spotkała się z abp. Wacławem Depo, metropolitą częstochowskim, przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, oraz mieszkańcami Częstochowy i jasnogórskimi pielgrzymami.
W kinie Cinema City Wolność odbyło się spotkanie, którego gospodarzem była redakcja tygodnika „Niedziela”. Floribeth Mora Díaz jest nośnikiem i świadkiem cudu. Pani Díaz otrzymała drugie życie, dlatego to nasze spotkanie możemy porównać do poranka zmartwychwstania mówił ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”. Spotkanie połączone było z projekcją filmu „Jan Paweł II «Santo subito». Świadectwa świętości”, którego patronem medialnym jest „Niedziela”. Chcieliśmy cuda za wstawiennictwem Jana
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Reklama
Pawła II pokazać w konkretnym kontekście mówił Piotr Dziubak, reżyser filmu. Dzięki temu obrazowi filmowemu możemy zobaczyć, że im dalej jedzie się od Rzymu i Polski, tym bardziej można zobaczyć, jak św. Jan Paweł II jest aktualny. Jan Paweł II ze swoim życiem i przesłaniem jest bardzo obecny w codziennym i prostym życiu tak wielu ludzi w Afryce, Libanie, Birmie i Japonii. Udało się dotrzeć nawet do tak odległych ludów, jak Eskimosi.
Floribeth Mora Díaz powiedziała, że jest szczęśliwa, przebywając w ojczyźnie Jana Pawła II. Wszędzie w ciągu tych dni doświadczałam serdeczności i życzliwości mówiła i zaświadczyła: Tak, zostałam wyleczona przez Boga za wstawiennictwem Jana Pawła II.
Floribeth Mora Díaz podkreśliła, że najważniejsza dla niej zawsze była rodzina. Jestem szczęśliwa, że teraz mogę dzielić się z ludźmi historią mojego życia. Moim pragnieniem jest zostawić w waszych sercach ziarna nadziei kontynuowała.
W częstochowskim spotkaniu wzięli także udział: mąż Floribeth Díaz i synowie, ojcowie werbiści towarzyszący rodzinie Díaz, m.in. o. Franciszek Filar, który pełnił rolę tłumacza, oraz Marek Trojak z TIM Cinema. Przybyli miejscowi kapłani, przedstawiciele Jasnej Góry o. Sebastian Matecki i o. Dariusz Cichor oraz innych zakonów męskich i żeńskich, ludzie kultury, mediów, rodziny z dziećmi.
Reklama
Floribeth Mora Díaz gościła również w redakcji „Niedzieli”, gdzie spotkała się z abp. Wacławem Depo. Ksiądz Arcybiskup zwrócił uwagę, że spotkanie z panią Díaz skupia się wokół wdzięczności i zawierzenia dwóch słów, które ostatnio wybrzmiewają w modlitwach na Jasnej Górze. To wdzięczność Bogu za dar osoby i kanonizacji Jana Pawła II oraz za to wszystko, co było jego udziałem, a co za jego pośrednictwem dociera do nas w postaci Bożej łaski, również w postaci świadectwa cudownego uzdrowienia. Zawierzenie natomiast to nasza odpowiedź, która wyraża się już w samej obecności, będącej pierwszym i podstawowym świadectwem wobec innych. Abp Depo podziękował pani Díaz i jej rodzinie za podjęcie trudu podróżowania po Polsce, aby dzielić się świadectwem swojego uzdrowienia, oraz światu medialnemu i artystycznemu, który to wydarzenie przekazuje, i zaprosił gości z Kostaryki na jasnogórskie drogi.
Pani Díaz nawiedziła, oczywiście, Jasną Górę. Modliła się podczas Apelu Jasnogórskiego i nocnego czuwania. Wcześniej spotkała się z pielgrzymami. Zorganizowano też spotkanie w księgarni Matras.
Goście z Kostaryki będą przebywać w Polsce do połowy czerwca, aby świadczyć o cudzie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.