Reklama

Niedziela Sandomierska

Bieszczadzkie sacrum

Niedziela sandomierska 15/2014

Ks. Adam Stachowicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nowa Dęba

W Samorządowym Ośrodku Kultury (SOK) 29 marca miało miejsce otwarcie wystawy bieszczadzkiego artysty Zdzisława Pękalskiego pt. „Bieszczadzkie sacrum”. Jej autor zapytany o poruszanie tematyki świątków mówi: - Przez długi czas zajmowałem się diabłami. Miałem już dosyć tej tematyki i poszedłem dokładnie w drugim kierunku. Od tamtej pory tematyką moich prac są wizerunki Chrystusa, Maryi i świętych.

Na wystawie możemy zobaczyć dzieła namalowane na starych, nikomu już niepotrzebnych, a często wyrzuconych do spalenia wrotach, korytach czy kawałkach desek. Wykorzystanie takiego materiału jeszcze wzmaga artyzm dzieła. Przyglądając się pracom Zdzisława Pękalskiego można powiedzieć, że pokazują one możliwości i niesamowite spojrzenie artysty na coś, co inni skazali na zapomnienie. Jak informuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK, wystawę można zwiedzać do 27 kwietnia w godzinach otwarcie ośrodka. Serdecznie zapraszamy!

Na otwarciu wystawy wystąpił również chór „Widymo” z Cerkwi Prawosławnej z Sanoka z koncertem pieśni pasyjnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-04-11 14:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aptekarka odmówiła sprzedaży specyfiku "dzień po" klientce. Co było dalej?

2025-04-10 10:22

[ TEMATY ]

Pigułka „dzień po”

Adobe Stock

Pigułka dzień po

Pigułka dzień po

W środę Sąd Najwyższy pozostawił bez rozpoznania kasację krakowskiej farmaceutki od orzeczenia sądu aptekarzy. Orzeczenie uznające za przewinienie dyscyplinarne odmowę z powodów światopoglądowych sprzedaży pigułki "dzień po" klientce z receptą jest ostateczne.

"SN uznał, że wniesiona w tej sprawie kasacja jest niedopuszczalna z mocy ustawy, co obligowało sąd do pozostawienia jej bez rozpoznania" - powiedział sędzia SN Marek Siwek.
CZYTAJ DALEJ

Życie Abrahama było początkiem historii zbawienia

2025-03-11 10:49

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 8, 51-59.

Czwartek, 10 kwietnia. Wielki Post
CZYTAJ DALEJ

Łódź: diecezjalny etap XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

2025-04-10 19:45

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbył się diecezjalny etap XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, którego organizatorem jest Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję