Gwiazda rządu wicepremier Elżbieta Bieńkowska wyjaśniła zniecierpliwionym ludziom, że pociągi będą się spóźniać, bo taki mamy klimat i już. Dodała jeszcze: „Sorry”. Ludzie nie uwierzyli w klimatologiczne kompetencje Bieńkowskiej, za to o bucie i arogancji pani wicepremier wie już każdy.
Anomalie, a nie klimat
Wicepremier Bieńkowska tłumaczyła następnego dnia, że ona nie jest od piarowskiego picu, tylko do czarnej roboty i już nie wypowiadała się o klimacie, ale o anomaliach pogodowych, które były, są i będą. Na szczęście ta ciągłość czasowa nie odnosi się do samej pani wicepremier.
Za kolejową wtopę poleciała głowa. Jedna. Odwołano szefa PKP Intercity. Jego miejsce zajął spec od lotnictwa, tym samym kolej czeka prawdopodobnie kompletny odlot.
Co jest prawdziwe?
Po powrocie z urlopu premier Tusk ostro wziął się do pracy, tzn. złożył kolejne obietnice, tym razem babciom i dziadkom, bo akurat przypadały ich święta. Było bardzo miło i podniośle, pokój ducha burzyła jednak pamięć o słowach Tuska sprzed kilku lat o moherowych beretach i akcji zatytułowanej: „Zabierz babci dowód”.
Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) informuje, że pomimo porozumienia o zawieszeniu broni, uzgodnionego 17 kwietnia, co najmniej 59 dzieci zginęło lub zostało rannych w Libanie w ciągu ostatniego tygodnia. Według libańskiego Ministerstwa Zdrowia Publicznego, od 2 marca zginęło lub zostało rannych łącznie 200 dzieci. Oznacza to, że każdego dnia ginie lub zostaje rannych 14 dzieci.
Oenzetowska agencja wezwała wszystkie strony do ochrony dzieci, przestrzegania międzynarodowego prawa humanitarnego i podjęcia wszelkich niezbędnych środków w celu zapewnienia utrzymania zawieszenia broni.
15 maja, podczas „Marszu flagi” w Jerozolimie jeden z uczestników opluł figurę Matki Boskiej na Starym Mieście. Incydent ten ponownie wzbudza obawy dotyczące aktów nietolerancji wobec symboli chrześcijańskich ze strony nacjonalistycznych Żydów i izraelskich żołnierzy - odnosi włoska agencja katolicka SIR.
W klimacie mocno naznaczonym napięciami religijnymi i nacjonalistycznymi w Jerozolimie odnotowano nowy przypadek profanacji symbolu chrześcijańskiego. Zgłosił to Wadie Abunassar, koordynator Forum Chrześcijan Ziemi Świętej, który opublikował w mediach społecznościowych film pokazujący młodych radykalnych Żydów opluwających figurę Matki Bożej umieszczoną w pobliżu Nowej Bramy (New Gate). Do zdarzenia doszło wczoraj podczas „Marszu Flagi” (Jerusalem Flags’ day), który upamiętnia aneksję wschodniej części miasta przez Izrael podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku. Potępiając to zdarzenie, Abunassar mówi o „kolejnym obraźliwym incydencie wymierzonym w symbol chrześcijański”, wzywając do „przyjęcia odpowiedzialności i podjęcia pilnych działań reedukacyjnych”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.