Reklama

Festynowy sezon

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czerwcowe festyny na dobre zagościły już w kalendarzu wielu wspólnot parafialnych naszej diecezji. Tę tradycję podtrzymuje również parafia pw. Najświętszej Trójcy w Ochli. Parafialny Festyn Rodzinny przy pałacu w Ochli wspólnie przygotowały w tym roku Rada Parafialna, Rada Sołecka, Parafialny Zespół Caritas oraz wspólnoty działające przy parafii.
Rodzinny Festyn Parafialny otworzył uroczyście proboszcz parafii ks. Stanisław Stefańczyk. W programie artystycznym zaprezentowali się mieszkańcy Ochli - ci najmłodsi, i ci starsi. Festynowy czas umilali, m.in. uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Ochli - Kabaret „Szare Myszki”, miejscowi muzycy - na trąbce zagrali Tomek Ostrowski i na keyboardzie Michał Olichwer oraz członkowie Klubu Seniora „Złota Jesień” w Ochli, którzy wykonali hymn Klubu Seniora oraz wiersz Haliny Urbanek - napisany z okazji tegorocznego festynu.
Nie zabrakło również gości: na akordeonie zagrał Bartek Rogacki z Lubina, Chór Lwowiaków „Pohulanka”, który przyjechał z Zielonej Góry oraz Zespół Ludowy „Niespodzianka” z Zawady. Festynowi towarzyszyły, m.in.: loteria fantowa - z cennymi nagrodami, prezentacja myśliwych, prezentacja motorów harleya, gry i zabawy dla dzieci, przejażdżki bryczką po Ochli oraz zawody wędkarskie i konkurs ciast. - Pyszny bigos, ruskie pierogi, kiełbasa z grilla, smalec własnej roboty oraz ciasta upieczone przez parafianki - wszystko to cieszyło się dużym powodzeniem, pogoda była wyśmienita i sprzyjała czynnemu uczestnictwu w festynie - mówi Dorota Bojar z Parafialnego Zespołu Caritas w Ochli, współorganizatorka przedsięwzięcia. Festyn zakończył się kilkugodzinną wiejską zabawą.
Honorowymi gośćmi spotkania byli wójt gminy Zielona Góra Mariusz Zalewski oraz przewodniczący Rady Gminy Henryk Walczak. Wśród licznych sponsorów parafialnego festynu był Urząd Gminy Zielona Góra.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2009-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Leon XIV: zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej odmieniło losy Polski i Europy

2026-08-12 11:17

[ TEMATY ]

Europa

Bitwa Warszawska

Leon XIV

zwycięstwo

losy

Polski

Vatican Media

Papież Leon XIV

Papież Leon XIV

Do pamięci o Bitwie Warszawskiej i świadectwa św. Maksymiliana Marii Kolbego nawiązał Leon XIV podczas środowej audiencji generalnej. Zwracając się do Polaków, Ojciec Święty zachęcił, aby sierpniowe rocznice prowadziły do budowania pokoju i umacniały zaufanie do wstawiennictwa Maryi - relacjonuje Vatican News.

Pozdrawiając polskich pielgrzymów, Leon XIV przypomniał, że sierpień zajmuje szczególne miejsce w historii i duchowości Polski. Ojciec Święty wskazał na zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej z 15 sierpnia 1920 roku oraz heroiczne świadectwo św. Maksymiliana Marii Kolbego, który oddał życie za współwięźnia w niemieckim nazistowskim obozie Auschwitz. Papież podkreślił, że pamięć o tych wydarzeniach powinna prowadzić wiernych drogą pokoju wskazywaną przez Niepokalaną.
CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed wspomnieniem św. Maksymiliana Marii Kolbego

[ TEMATY ]

św. Maksymilian Kolbe

Karol Porwich/Niedziela

Nowenna do św. Maksymiliana M. Kolbego w oparciu o teksty z "Pism" świętego. Modlitwę rozpoczynamy 5 sierpnia.

Święty Maksymilianie, zapalony miłością Boga, opromieniony światłem Niepokalanej Dziewicy, wskazywałeś ludowi Bożemu rozliczne formy apostołowania do zwycięstwa dobra i dla rozszerzenia królestwa Bożego na całym świecie. Uproś nam światło i siłę, abyśmy mogli czynić dobro i pociągać innych do Chrystusowej miłości. Wstaw się do Pana o łaskę dla nas, abyśmy owładnięci tym samym zapałem miłości, wiarą i czynem mogli świadczyć o Chrystusie wśród naszych braci i dojść razem z Tobą do posiadania Boga w chwale wiecznej. Amen.
CZYTAJ DALEJ

Zmarł wieloletni proboszcz bazyliki Sagrada Familia

2026-08-12 16:13

[ TEMATY ]

Sagrada Família

Karol Porwich/Niedziela

W wieku 95 lat zmarł 7 sierpnia ks. Lluís Bonet i Armengol, wieloletni proboszcz bazyliki Sagrada Familia w Barcelonie. Kierował parafią przy słynnej świątyni zaprojektowanej przez Antoniego Gaudiego przez 25 lat, do przejścia na emeryturę w 2018 roku. Jeszcze 10 czerwca br. spotkał się z papieżem Leonem XIV, który podczas wizyty w Barcelonie poświęcił nową Wieżę Chrystusa w Sagrada Familia.

Ks. Bonet był silnie związany z historią bazyliki. Jego ojciec, Lluís Bonet i Garí, był uczniem Gaudiego i kontynuował jego dzieło, a brat Jordi do 2012 roku nadzorował budowę świątyni. Sam ks. Bonet pełnił funkcję wicepostulatora w procesie beatyfikacyjnym Gaudiego i podkreślał religijny charakter jego twórczości.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję