Reklama

Niedziela w Warszawie

Myśl na tydzień - bp Wiesław Lechowicz

[ TEMATY ]

Myśl na tydzień

bp Wiesław Lechowicz

Fot. Biuro Prasowe KEP

Bp Wiesław Lechowicz

Bp Wiesław Lechowicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

16.04.2024 – 22.04.2024
Dotknięcie ran Jezusa nie pozwala nam wątpić w zwycięstwo dobra nad złem, prawdy nad kłamstwem, sprawiedliwości nad krzywdą, miłości nad nienawiścią.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-04-15 08:03

Oceń: +8 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Lechowicz: w tym niespokojnym czasie miejmy oczy otwarte i serca wrażliwe na drugiego człowieka

[ TEMATY ]

bp Wiesław Lechowicz

pomoc dla Ukrainy

Episkopat News

bp Wiesław Lechowicz

bp Wiesław Lechowicz

W najbliższą niedzielę w kościołach garnizonowych będzie odczytywany komunikat biskupa polowego Wiesława Lechowicza. Ordynariusz wojskowy zarządza w nim zbiórkę na rzecz Ukrainy w niedzielę i Środę Popielcową, a także śpiewanie suplikacji w intencji pokoju na Ukrainie i w Polsce.

„Zwracam się również z apelem do Was wszystkich, by w tym niespokojnym czasie mieć oczy otwarte i serca wrażliwe na drugiego człowieka”, napisał bp Lechowicz. W komunikacie znalazł się obszerny fragment z apelu przewodniczącego KEP, abp. Stanisława Gądeckiego. Biskup Lechowicz zarządził, aby uwzględnić zawarte w nim prośby.
CZYTAJ DALEJ

Św. Stanisław Kostka

Niedziela świdnicka 38/2016, str. 5

[ TEMATY ]

św. Stanisław

pl.wikipedia.org/ muzeum.diecezja.wloclawek.pl

Komunia św. Stanisława Kostki (mal. Józef Buchbinder)

Komunia św. Stanisława Kostki (mal. Józef Buchbinder)
W miesiącu wrześniu, gdy rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny, gdy podejmujemy nowy trud wychowawczy z naszą dziatwą i młodzieżą, Kościół kieruje nasze oczy ku św. Stanisławowi Kostce.
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi nadziei – prawnicy przybyli do Rzymu

2025-09-19 08:58

[ TEMATY ]

Watykan

prawnicy

pielgrzymi z Polski

Vatican Media

bp Janusz Stepnowski

bp Janusz Stepnowski

W trwającym Roku Jubileuszowym także środowisko prawnicze przybyło do Watykanu, aby przeżyć swoją pielgrzymkę wiary. Jak podkreśla bp Janusz Stepnowski, nie chodzi tylko o utwierdzenie w zawodowej tożsamości, lecz o głębokie duchowe przeżycie i odnalezienie nadziei w wartościach, które prawo powinno chronić.

Pielgrzymka pracowników wymiaru sprawiedliwości do Rzymu będzie miała swój punkt kulminacyjny w sobotę, 20 września. Pielgrzymi o godz. 12.00 spotkają się z Papieżem Leonem XIV. Wcześniej będą przechodzić przez Drzwi Święte w Bazylice św. Piotra.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję